Cosmelan i Dermamelan
Najskuteczniejsze na świecie kuracje na przebarwienia
Cosmelan i Dermamelan - najbardziej skuteczne kuracje depigmentujące
Cosmelan oraz Dermamelan to kuracje intensywne rozjaśniające przebarwienia, które jednocześnie zmniejszają nadprodukcję melaniny w melanocytach oraz zapobiegają ponownemu pojawianiu się plam barwnikowych. Działają na dwóch poziomach: koryguje proces syntezy melaniny i reguluje pracę melanocytów, pozwalając osiągnąć zarówno krótko- jaki i długoterminowe rezultaty. Zabiegi te od wielu lat wykonywane są na całym świecie i to wieloletnie doświadczenie potwierdza skuteczność Cosmelanu i Dermamelanu nawet przy najbardziej opornych przebarwieniach. Przeprowadzenie pełnej kuracji wybraną metodą przyczynia się do praktycznie całkowitej redukcji przebarwień, nawet tych hormonalnych z jednoczesną regulacją łojotoku.
Cała kuracja, zarówno Cosmelan czy Dermamelan składa się z 4 etapów, niezbędnych do osiągnięcia oczekiwanego efektu: intensywny zabieg depigmentujący w gabinecie w fazie 1 oraz terapia domowa w fazach 2, 3 i 4, które różnią się w zależności od fototypu skóry i rodzaju cery.
Składniki aktywne:
Arbutyna – hamuje syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie syntezy melaniny
Kwas azelainowy i kojowy – hamują syntezę tyrozynazy, działają antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju α
Rumex canadensis – wyciąg ze szczawiu, ma silne właściwości hamowania tyrozynazy, działa przeciwrumieniowo
kompleks Tyrosinol – inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny
wyciąg z aloesu – działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odmładza
wyciąg z lukrecji gładkiej – działa przeciwbakteryjnie i przyspiesza gojenie stanów zapalnych
niacynamid – posiada właściwości przeciwzapalne
bisabolol – działa odmładzająco
etoksydiglikol – działa odmładzająco, zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych
kwas salicylowy – działa antybakteryjnie (tylko w Dermamelanie)
witamina E – antyoksydant
witamina A – odmładza, zwiększa odnowę komórkową
witamina C – działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne
Cosmelan czy Dermamelan?
Kurację dobiera się w zależności od kilku czynników: rodzaju cery, wrażliwości skóry oraz nasilenia przebarwień.
Na konsultacji przedzabiegowej powiemy Ci, która z nich będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia i dlaczego.
Cosmelan/Dermamelan - obszary zabiegowe: twarz,
Cosmelan/Dermamelan - wskazania:
przebarwienia typu ostuda/melasma
przebarwienia pozapalne
przebarwienia posłoneczne
plamy starcze
piegi
Cosmelan/Dermamelan - przeciwwskazania:
przerwanie ciągłości naskórka (skaleczenia, zadrapania, otarcia )
alergiczne choroby skóry w stadium aktywnym
aktywna opryszczka
skłonność do powstawania bliznowców
liczne teleangiektazje
choroby autoimmunologiczne (pęcherzyce, kolagenozy)
ciężkie postacie trądziku (liczne krosty, torbiele ropne )
doustna terapia pochodnymi wit A (do 6 miesięcy po)
opalanie lub terapia światłem do 14 dni przed zabiegiem
ciąża, laktacji
O co przed zabiegiem Cosmelan/Dermamelan najczęściej pytają nasi pacjenci?
Kto wykonuje zabieg?
W naszej klinice Skin Clinic w Katowicach zabiegi Cosmelan wykonują kosmetolodzy, natomiast Dermamelan wykonują lekarze w asyście kosmetologa.
Czy wymagana jest konsultacja przed zabiegiem Cosmelan/Dermamelan?
Przed zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja; może się ona odbyć bezpośrednio przed zabiegiem. Wykluczane są na niej przeciwwskazania, omawiane są oczekiwania pacjenta oraz przedstawiane są procedury zabiegowe, które pacjent po wstępnym nałożeniu maski w gabinecie potem już przeprowadza sam w domu. Cała kuracja trwa około 3 miesiące.
Jak przygotować się do zabiegu Cosmelan/Dermamelan?
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Jeśli istnieje taka możliwość przed wizytą można zmyć makijaż.
Czy zabieg Cosmelan/Dermamelan jest bolesny?
Procedura przeprowadzana w gabinecie to nałożenie maski co nie jest bolesne. Jedyne co pacjent może odczuwać to lekki świąd. Przez pierwsze 2 dni zabiegu oraz w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być zaczerwieniona i tkliwa. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może pojawić się również uczucie napięcia skóry a także pieczenie. Aby obniżyć uczucie dyskomfortu na skórze, można zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu łagodzącego.
Jak długo trwa zabieg Cosmelan/Dermamelan?
Zabieg wraz z konsultacją na której omawiane są dokładnie procedury wykonywane w domu trwa ok. 30 min. Cała kuracja Cosmelan/Dermamelan wraz ze ściśle określoną pielęgnacją domową trwa około 3 miesiące.
Jak wygląda przebieg samego zabiegu Cosmelan/Dermamelan?
Zabieg zaczyna się od konsultacji na której zostaje ustalony fototyp skóry oraz określane są rodzaje przebarwień. Kolejny etap to oczyszczenie skóry i aplikacja maski. Z nałożonym preparatem pacjent udaje się do domu, gdzie po 6-12 godz. (dokładny czas ustalany jest podczas konsultacji) zmywa maskę dużą ilością wody. Następnie pacjent stosuje krem Cosmelan 2 lub Dermamelan 2 przez kilka miesięcy według ustalonego schematu.
Jaki efekt po zabiegu Cosmelan/Dermamelan mogę uzyskać i po jakim czasie?
Niemal natychmiast po zabiegu skóra staje się jaśniejsza, wyrównany jest koloryt całej skóry a przebarwienia stają się o wiele mniej widoczne. Wyregulowana zostaje praca gruczołów łojowych. Skóra mniej się świeci, zapobiegamy powstawaniu zaskórników oraz stanów zapalnych. Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu, ale spektakularny efekt najbardziej widoczny jest po miesiącu, gdy pacjent ściśle przestrzega procedur wykonywanych w domu. Zabieg przede wszystkim zmniejsza widoczność przebarwień, ale przy okazji:
-> przeciwdziała efektom starzenia się skóry wygładzając powierzchniowe zmarszczki
-> likwiduje rozszerzone pory
-> reguluje wydzielanie serum
Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu i ile trwa rekonwalescencja po Cosmelanie czy Dermamelanie?
Bezpośrednio po zabiegu wychodzimy z gabinetu z maską na twarzy, która jest koloru musztardowego. Maska jest zmywana po kilku godzinach i wtedy skóra może być zaczerwieniona, napięta oraz może wystąpić lekki jej obrzęk. Około 3-4 dnia zaczyna się dość intensywny proces złuszczania. W zależności od rodzaju skóry proces ten trwa od 5-10 dni. Po około 10-14 dniach skóra dochodzi do siebie ale w czasie kolejnych aplikacji kremu pozabiegowego okresowo znów może pojawiać się lekki rumień.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Najważniejsze jest zachowanie ciągłości kuracji. Jeśli domowe leczenie kremem Cosmelan czy Dermamelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, ale jedynie ją przerywa. Zalecania pozabiegowe są ściśle omawiane przed zabiegiem. Pacjent w domu trzyma się określonego schematu. Zmywa maskę po ustalonym czasie, stosuje krem Cosmelan lub Dermamelan dla zwiększenia działania depigmentującego, stosuje łagodzący krem „Melan Recovery”, stosuje fotoochronę przeciwdziałając powstawaniu nowych przebarwień (w Skin Clinic w Katowicach wszystkie wymienione dodatkowe preparaty pacjent otrzymuje od nas w cenie zabiegu).
Ile zabiegów Cosmelan/Dermamelan należy wykonać do osiągnięcia oczekiwanego efektu?
Już jeden zabieg w 99% przypadków redukuje przebarwienia o 95%.
Czy wskazana jest konsultacja po zabiegu Cosmelan/Dermamelan?
Pierwsza konsultacja powinna się odbyć około 2 tygodnie od zabiegu. Oceniane są pierwsze efekty zabiegu oraz omawiane jest dalsze postępowanie. Konsultacje pozabiegowe przeprowadza kosmetolog.
Czy zabieg Cosmelan/Dermamelan jest bezpieczny? Czy są możliwe powikłania po zabiegu?
Jeżeli po zabiegu przestrzegane są wszystkie zasady higieny i antyseptyki a pacjent stosuję się do zaleceń pozabiegowych to jest ona w pełni bezpieczny a ryzyko powikłań jest niewielkie.
Czy zabieg Cosmelan/Dermamelan mogę łączyć z innymi zabiegami?
Jeśli pacjent zainteresowany jest innymi zabiegami (np. botox, kwas hialuronowy) generalnie zalecamy ich wykonanie przed Dermamelanem, lub dopiero później, w trakcie ostatnich faz kuracji. Zabiegów laserowych, Dermapen'a czy peelingów nie wykonujemy w trakcie kuracji i do kilku tygodni po jej zakończeniu.
W Skin Clinic w Katowicach na Cosmelan i Dermelan możesz umówić się do:
dr n. med. Alina Skrzypek-Salamon